Pokoje

Penzion Bořetínský Statek byl velmi citlivě zrekonstruován pod taktovkou paní architektky Moniky Kirby, a to z původního statku pocházejícího z 18. století. Během rekonstrukce byl kladen důraz na pohodlí, funkčnost a čisté detaily. Celé stavení je propojené s prostorným dvorem a jednoduchou vesnickou zahradou.

V přízemí penzionu jsme pro vás zařídili útulné lobby s kamny a časopisy ke čtení, případně se dřevem na podpal. Z lobby vedou dveře do prostorné kuchyně, která je vám k dispozici po celou dobu pobytu. Je vybavena ledničkou, menším mrazákem, mikrovlnou troubou, toasterem, varnou konvicí a veškerým nádobím. Za poplatek si u nás můžete sami natočit pivo, uvařit kávu nebo si vybrat ze široké nabídky našich bio limonád, džusů a tuzemských i zahraničních vín. Děti můžete odložit v čisté herně s výběrem hraček, pastelek a dětských knih. V případě potřeby můžeme před vchod do herny umístit trampolínu. Pro ostatní je připravena prostorná jídelna s kamny a dveřmi přímo na zápraží a do dvora.

Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou s WC, novým nábytkem a dekoracemi v anglickém stylu.

Pokoj 1

Pokoj s klasickou dřevěnou podlahou a krásným výhledem do zahrady se nachází v přízemí našeho penzionu a vedou tak do něj pouze tři schody. V létě patří k nejchladnějším pokojům našeho stavení, na podzim si ho hosté oblíbili díky teplu stylových kamen umístěných v naší lobby, hned vedle vstupu do pokoje. V pokoji je jedna manželská postel a jedno nebo dvě samostatná lůžka.

Pokoj 2

Mezonetový apartmán patří k nejoblíbenějším pokojům našeho stavení, oblíbily si ho především rodiny s dětmi. Ty ocení netradiční možnost spaní v útulném podkroví, do kterého vedou mlynářské schody. V přízemí apartmánu je umístěna manželská postel, jídelní stůl a kuchyňský kout. Tento apartmán je ideální pro čtyřčlenné rodiny.

Pokoj 3 a 9

Originálně řešený pokoj s původními trámy a výhledem do ovocného sadu je ideální pro pár nebo tříčlennou rodinu. Umístili jsme do něj prostornou růžovou koupelnu se střešním oknem a sprchovým koutem.

Pokoj 4 a 5

Dva sousedící pokoje vestavěné do štítu původní stodoly statku jsou nejen útulné, ale také pohodlné pro ubytování páru nebo tříčlenné rodiny. Pokud hledáte romantiku, jsou pro vás tyto pokoje s výhledem do naší zahrady jasnou volbou.

Pokoj 6

Největší apartmán jsme navrhovali speciálně pro hosty z velkých měst, kteří ocení francouzské okno s výhledem do polí. V hlavní ložnici je manželská postel a palanda, v obývacím pokoji s kuchyňským koutem pak rozkládací manželská postel, která může sloužit také jako gauč. Poslední jedno lůžko je umístěno v prostorné průchozí místnosti.

Pokoj 7

V tomto pokoji si nejlépe odpočinete, nachází se totiž nejdále od hlavní části penzionu. S výhledem do smrků a na kaskádové jezírko je tento dvoulůžkový pokoj ideální volbou pro páry. V pokoji jsou také dvě pohodlná křesílka a stoleček pro posezení s vínem v soukromí.

Pokoj 8

Pětilůžkový apartmán s odděleným dvoulůžkovým pokojem, do kterého můžete na libovolnou dobu umístit zlobivé děti, se nachází nad bývalým průjezdem do dvora. Hlavní místnost je rozdělená na dvě části, a to kuchyňský kout s jídelním stolem a lůžkovou část s manželskou postelí a jedním lůžkem. Výhled vede přímo na náves, kde se celý rok skoro nic neděje.