Aktivity

Cykloturistika

Okolí Bořetína je ideální pro cykloturistiku, a to jak pro rodiny s dětmi, tak pro náročnější cyklisty, kteří mohou směřovat do České Kanady nebo kopcovitých tras Vysočiny. Každodenní výlety mohou být zakončeny návštěvou některé z turistických atrakcí v okolí. Nejvíce cyklotras vede přes Jindřichův Hradec a Červenou Lhotu.

Koupání

Na kraji vesnice Bořetín leží přírodní koupaliště, které po celé léto nabízí vynikající podmínky po koupání. Voda v rybníce je čistá a díky pomalému odtoku také velice teplá. Vhodná je i pro malé děti, protože pláž se pozvolna svažuje a nejvyšší hloubka je kolem 2 - 2,5m.

Rybaření

Návesní rybník obce Bořetín slouží už řadu let ke sportovnímu rybolovu. V zimě, kdy rybník pokryje silná vrstva ledu je zde veřejné bruslení a pravidelně se zde hraje lední hokej.

Grilování

Bořetínský Statek má pro své návštěvníky na večer nebo odpoledne připraveno několik uhelných a plynových grilů. Zájemci si mohou při snídani objednat čerstvé maso podle vlastního výběru, které jim do večera naložíme a připravíme ke grilování.

Jízda na koních

Návštěvníkům Bořetínského Statku nabízíme možnost jízdy na koních po okolí vesnice. Koňský statek se nachází přímo v Bořetíně

Místní hospoda

Především návštěvníky z velkých měst potěší tradiční místní hospoda na břehu rybníka se stálými štamgasty a klasickou nabídkou panáků zelené, griotky a rumu za vice než lidové ceny pohybující se kolem 10 Kč. Za méně než 200 korun se na pension vrátíte nejen s pořádnou opicí, ale také novými kamarády z řad místních dobrovolných hasičů.

Houbaření

Okolí Bořetína je vyhlášenou houbařskou oblastí. Především lesy kolem čtyři kilometry vzdálené vesnice Chválkov jsou bohaté na výskyt hřibů praváků.

Sport

Uprostřed Bořetína, hned na návsi, je oplocený tenisový kurt, volejbalové a fotbalové hřiště. Dále je zde udržovaný park s lavičkami a krásným hřištěm pro menší děti.